Lehmon Pallon uusi johtokunta vuodelle 2018

Lehmon Pallo -77 Ry valitsi tiistaina 9.1.2018 pidetyssä vuosikokouksessaan uuden johtokunnan toimintakaudelle 2018. Seuran puheenjohtajana jatkaa Tero Vornanen, joka valittiin kaksivuotiskaudelle viime vuoden vuosikokouksessa. Vuosikokous päätti seuran varapuheenjohtajana jatkavan Iiro Kärkkäisen ja johtokunnan jäseninä Miska Voutilaisen ja Markku Litjan. Uusina jäseninä johtokuntaan valittiin Juha Kinnunen, Mika Pirinen ja Riina Mahlanen. Seura kiittää johtokunnasta poisjääneitä Kari Pitkoa, Mikko Noropirttiä ja Juha Korhosta panoksestaan seuran kehittämisen eteen.

Johtokunnan ulkopuolisiin tehtäviin valittiin sihteeriksi Mikko Hallikainen, taloudenhoitajaksi Hanne Airaksinen sekä toiminnantarkastajaksi Vesa Kuronen ja Pasi Iskanius. Varatoiminnantarkastajani toimii Väinö Hyttinen ja Mikko Noropirtti.
Tästä on hyvä lähteä rakentamaan tulevaa jalkapallokautta 2018!

Kuvassa vuoden 2017 johtokunta, nuorisopäällikkö ja seuratyöntekijä.